středa 12. října 2011

Tuzexová panenka...jak daleko jde pro hubičku

Další tuzexová kočka ze 60. let do mé sbírky (Kwik už znáte), která ke mně tentokrát putovala z dalekých, šírošírých krajů. Představte si, že před 50 lety mířila z Japonska do Tuzexu v Československu, ale z neznámých příčin na místo určení nedoputovala. A tak jsem tuhle starou fešandu získala se zpožděním půl století jako úplně "novou", zabalenou v celofánu. Krásná raritka. Její cena odpovídá přibližně týdennímu nákupu potravin - pochopí jen sběratelé tuzexových panenek ;-). Jak můžete vidět na fotce, panenka Georginka dává ráda hubičky. Ale ne každému. ;-)
Přeju vám moc hezký den a ať dneska nějakou tu pusu velkou jako husu dostanete! Vaše Vivi45 komentářů:

 1. ďakujem za krásny komentár :) bábika je rozkošná ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ta je rozkošná :-)
  Pěkný den ♥ Marie

  OdpovědětVymazat
 3. Juj! Hned bych jí dala pusenku:)

  OdpovědětVymazat
 4. Viv ta je naprosto nádherná,kam na ně chodíš takovou roztomilou holčičku bych si pořídila taky-naprosto mě uchvátila až ti závidím!!Michaela

  OdpovědětVymazat
 5. Ta je krásná! Asi přijela v tu pravou chvíli :)

  OdpovědětVymazat
 6. ...Ivuško, Beth, Majunko, máte od panenky za tu chválu velkou p u s i n k u! ;-)

  ...Jeanette, protože vím, že jsi má věrná čtenářka, pusa velká jako husa už k Tobě letí ;-)

  ...Míšo, moc těžko se shání. Tahle je z Ebay.com, jinak Kwik je ze starožitnictví a občas se mi někdo ozve na můj toužebný inzerát. Sbírám je dlouho, předlouho a zatím mám jen čtyři. Nejde to snadno, o to větší radost je z úlovku. A občas se objevují i na Aukru, ale tam se cena vyšplhá dost často na tisícovku a to je fakt darda! Navíc nejsou všechny tak hezké, jsem vybíravý sběratel :-x A jinak - děkuju moc ;-).

  ...Soni, máš pravdu, počkala si 50 let a dočkala se té správné majitelky ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. Milá Vivi veď ma poznáš ...večne nespokojná stále mám pocit že tie ostatné blogy sú krajšie tak vkuse niečo vymýšľam...tá bábika je strašne roztomilá ...

  OdpovědětVymazat
 8. ta je krasna! a hrozne roztomila :) ja bohuzel dneska zadnou hubicku nedostanu, neb je pritel nemocen :(

  OdpovědětVymazat
 9. Hlavně je moc nerozmazluj .. myslím, že se u Tebe mají přímo prímově!
  El.

  OdpovědětVymazat
 10. Panenka je krásná...a tvůj blog navštěvuji ráda a pravidelně...ráda čtu tvoje vtipné články...
  Hezký večer...Magda

  OdpovědětVymazat
 11. Jojo, domluveno! :))
  Krásný večer, milá Vivi! M

  OdpovědětVymazat
 12. jůů, tu jsem měla jako dítko...

  OdpovědětVymazat
 13. Skvělá :) Má nějaké speciální místečko (pokojíček, poličku,...)?

  OdpovědětVymazat
 14. Milá Vivi, ta osůbka v podobě panenky má kouzlo.
  Takový úlovek udělá velkou radost. Mnoho dalších radostí ti přeje
  Iva

  OdpovědětVymazat
 15. Vivi tak ta je k zulíbání! Kolik takových panenek už máš? :-)

  OdpovědětVymazat
 16. wow, tak ta je rozkosna!

  jinak kdybys mela zajem, probiha u me giveaway, tak te zvu! :-)
  http://talesfrommywardrobe.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 17. ...Děkuju Vám, holky, jste moc zlaté! :-*

  ...Madlenko, krásně jsi to napsala a hubičku sis tím samozřejmě vysloužila ;-)

  ...Mari, s Tebou je snadná domluva. Pusa od tuzexové Georginky už k Tobě letí rychle jako bába na koštěti ;-)

  ...Ami, tak možná ji ještě najdeš někde na půdě ;-)

  ...Králíková běžkyně, panenka se sama přemisťuje podle nálady. Někdy je na kuchyňské lince, v koupelně, jindy sedí na stole v pracovně. Přemisťuje se obvykle v noci, když ožívají všechny hračky, to je jasná zpráva ;-)

  ...Kaivo, jsi moc milá, jako vždy.

  ...Simčo, zatím u mě našly útulný domov 4 tuzexové holky, těžko se shání a já navíc vybírám jen ty nejhezčí, tak se sbírka rozrůstá pomalu ;-)

  ...Julie, príma, mrknu.

  OdpovědětVymazat
 18. Milá Vivi, ani nevíš, jak jsem ráda, že ti zas můžu tvůj hezký příspěvek okomentovat. Už mi to fakt chybělo a neříkej, že já tobě nee.
  Georginka je roztomilá, krásně špulí pusinku a přitom se tváří tak nevinně. Přeji ti krásné dny. Majka

  OdpovědětVymazat
 19. Milá Majko,
  víš, že jsem na Tebe zrovna dneska myslela!?? A ať to do mě hrom uhodí, jestli to není pravda! Sakra...teď se zablesklo...to nechápu! ;-)
  Ale vážně, mám moc ráda Tvé návštěvy u mě na blogu a Tvůj komentář mě vždycky moc potěší. Doufám, že je u Tebe všechno fajn, že chystáš svůj útulný domov na podzim, tedy spíš už zimu a spolu s Georginkou Ti posíláme hubičku ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 20. Tak to je fakt povedený úlovek :) Věřím, že to bude velmi cenná součást tvojí sbírky. Moc děkuju za milý komentář. Ty tvoje mě vždycky potěší :)

  OdpovědětVymazat
 21. Jé, to jsem moc ráda, protože já k tobě chodím nakukovat a číst(vždycky se u toho usmívám-kdyby mě někdo pozoroval, myslí si, že jsem fakt ťululum), ale nešly mi vkládat komentíky a bylo mi to fakt hrozně moc líto.
  jo, je u mě všechno fajn, děláme fasádu, do toho pořád pršelo, tak kolem baráčku bláto(no jak na podzim) tak když jdu ven pro dřevo, mám ho až za ušima.
  Majka

  OdpovědětVymazat
 22. ...Evi, děkuju; a Ty neděkuj, rádo se stalo ;-). Jo jo, Georgi je povedená.

  ...Majko, skandálos grandos! To tam zase ti ejmeričani blogerští - správci bloggeru zas něco tropili a "upravovali, že nešly vkládat komentáře. Psalo mi to hodně lidí. Ale mám velikou radost, když vím, že jsi tu byla, četla, usmívala se (to je tak úžasně milý!), a prostě že jsi tu vlastně byla se mnou.
  Děkuju a přeju Ti, ať to bláto z uší smýváš nějak příjemně - při relaxu ve vaně, s vanilkovou svíčkou a oblíbenou hudbou. Odpočívat se musí, marná sláva ;-). Měj se krásně, ať se dílo daří, Vivi

  OdpovědětVymazat
 23. No tak nebudeš chvíli nakupovat, no! Vyjíte špajz, hlavně, když se sbírka rozrůstá a srdéčko sběratelky plesá! Gratuluji k úlovku a přeji hezké den.
  Helena

  OdpovědětVymazat
 24. Vivi, doufám, že ti na chalupě bylo prima a návrat domů s takovýmto pusinkovým přivítáním je k nezaplacení. Georginka (krásné jméno - musím si vzpomenout na sestru pana Darcyho) je sama o sobě k zulíbání. Já však taky, moji chlapečci mě dnes ocumlali, když se předháněli ve hře 1000pusinek, heč. Čára .)

  OdpovědětVymazat
 25. Krasne pranicko na konci, nevim, cim to, ale vse je tady takove mile pratelske:)
  Krasny den a at dostnes k nemu i kupu pusinek:)

  OdpovědětVymazat
 26. ...Nicol, trefa! ;-)

  ...Helenko, to víš, že jo. Bez chleba se žít dá, bez sběratelských panenek nikoliv. Jen nevím, co tomu chlebu a vodě řekne milý muž můj ;-).

  ...Čáruš, děkuju za milý "líbací" komentář. ;-)

  ...Hanyzko, moc mě těší, že na Tebe působí můj blog tak pozitivně. A děkuju za přání...stalo se ;-)

  OdpovědětVymazat
 27. jůůů, ta nemáá chybu :D:)

  OdpovědětVymazat
 28. Vivi, kdyby, nebyla vyrobená, už před tolika lety (já po ní v dětství, jen marně toužila), řekla bych, že jsi jejím tvůrcům stála modelem! Rozomilá, milá a vtipná čtveračka...?!přesně jako ty:o)))
  Někde jsem zaslechla, že máme občas vztahy k věcem, či lidem, kteří nám jsou něčím podobní...,že by to byl důvod, proč je sbíráš a proč jsou, tak vzácné??? Tak nevím, až někde nějakou najdu, zda si jí nenechám, aby jsem tě měla stále na očích ??? o)))
  Na brzkou.

  OdpovědětVymazat
 29. Ahoj Vivi,
  jééé to víš že jo byla jsem to já měla ses ke mě přihlásit měla bych obrovskou radost:)))Děkuji za krásný komentář u mě na blogu. Zajdem na to kafčo teda někdy?:)
  Panenka je kráásná, roztomile špulí rtíky!
  pa Vlaďka

  OdpovědětVymazat
 30. Vivi tak to je teda něco:))To je taková škoda...tos měla za mnou jít a hlásit se kě mě:))Škoda že nemůžeš zajít ty v neděli,budu tam taky...jo určitě za 14 dní půjdem na kafčo,budu se děsně těšit!!Jo a tak moc mi nelichoť se budu jinak červenat:))
  To je teda náhoda!!
  pa Vlaďka

  OdpovědětVymazat
 31. moc roztomilé :)
  Vivi,vždyt ty patříš k těm nejlepším blogerkám!♥

  OdpovědětVymazat
 32. ta je strašně roztomilá :D

  OdpovědětVymazat
 33. Vivi, miluju tvé panenky! Prostě ony k tobě patří! Jsi královna všech tuzexových panenek! Až mě unudí svět, stanu se panenkou a budu bydlet ve tvém království! :)

  OdpovědětVymazat
 34. Věrným fanouškem -teda fanoušicí- jsem ... tak dostanu pusinku? A promění mě ta pusinka zpátky v žabího prince? Prosííím:-)

  OdpovědětVymazat
 35. rozkošná. za ni bych se vzdala i dvoutýdenních nákupů!:)

  OdpovědětVymazat
 36. Ďakujem Vivi ...si moc hodná ...inak chcem sa opýtať ako sa vkladá tlačítko Like it na FB pod príspevky...máš to pekne spravené

  OdpovědětVymazat
 37. Všem moc děkuju za úžasně milé komentáře, a protože jste všechny tak zlaté, míří k Vám od Georginky velikánská pusa jako husa. Zasloužíte si ji!

  Lezarts, no Ty jsi tedy číslo! Moc jsi mě rozesmála :-) a hned jsem se běžela podívat do zrcadla, co je na Tvé teorii pravdy. Nu, možná...možná na tom něco je ;-)

  Ali, o tyhle věci se stará milý muž můj (počítačový expert), takže mě nechává tahle "IT hatmatilka" chladnou a na všechno volám jeho ;-). Takže tady je info - na téhle stránce http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/ je generátor kódu, který si pak vložíš do příspěvku.

  Všem tisícerý dík! :-**

  OdpovědětVymazat
 38. Jééé ta je překrásná, roztomiloučká tuzexová panenka :) Škoda že takové nemám doma, jsou k zulíbání :)

  OdpovědětVymazat
 39. Jeeeeeejda, tak ta je krásná.... :-) Ani těm mým Barbínám se tahle kráska nevyrovná :-)

  OdpovědětVymazat