12.5.11

Rozbij talíř, udělej si šperk

Můj taťka má "brebtavý ruce", což znamená, že mu z nich všechno padá. A rozbijí se, no ovšem. Mám to úplně stejně...takže komu asi tak vynadat? ;-) Pokud jste i vy majiteli brebtavých končetin, mám pro vás dobrou zprávu - nešikovnost lze využít ku prospěchu a ku parádění! Už už se dostanu k meritu věci... Mám slabost pro šperky (která z nás ne, že). Před několika lety jsem si zamilovala (tehdy ještě malý) švédský obchod Sägen, který vznikl na základě myšlenky vyrábět šperky z vyřazeného nebo ROZBITÉHO starého porcelánu! Rozbije se talíř a majitelka firmy z něj udělá velmi dobře prodejný šperk. To koukáte! Mrkněte na malou ukázku řetízků s přívěsky ve vintage stylu ze starých talířů. Jsou roztomilé, veselé, ale zároveň vytvořené velmi citlivě a vkusně. A odtud vyvodím i moje dnešní přání pro vás - ať potkáváte jen roztomilé, veselé, citlivé a vkusné lidi. Vaše Vivi.

Zajímavá je i historie vzniku šperků z  porcelánu..určitě vám někdy představím i zakladatelku firmy Elin...
Vivi podpis

19 komentářů:

 1. Vivi, jak je vidět, tak krása je tam, kde ji člověk nečeká! ;) Moc hezké počtení...Krásný den. Peťa

  OdpovědětVymazat
 2. je to zajímavý...ten první šperk...krásný

  OdpovědětVymazat
 3. Wow, tak proto jsem si dnes ve měste říkala, že to nakonec s tím českým oblíkáním není tak špatný! Protože tys mi to přála =) tak to děkuju, potkala jsem spoustu inspirativních lidí.
  Mimochodem můj tatínek má asi taky breptavý ruce, spolehlivě za půl roku povraždí novou sadu nádobí, takže naši mají doma co talíř, to originál. Vždycky se za to před návštěvami stydí, ale mně to nakonec příjde dost cool. Nenuceně venkovsky šik =)

  OdpovědětVymazat
 4. Vivi- u nás se takovým nešikovným rukám říká GRAMLAVÝ :-)
  Ze střepů jsem kdysi viděla mozaiku, myslím v kuchyni a bylo to taky docela zajímavý !
  Pěkný nápad, ty šperky, takový originální !
  Jinak ti přeju pěkný jaro
  Jaromila

  OdpovědětVymazat
 5. Vivi,tak to je nádhera a úúúúžasný nápad....co člověka vše nenapadne:-)
  Zdraví
  Jitka

  OdpovědětVymazat
 6. ...Peťo, líp bych to neřekla...:-)

  ...Káčo, jsem ráda, že Tě šperky zaujaly. Já bych těžko volila, který je hezčí, ale mám slabost pro ptačiska, takže třetí nebo čtvrtý kousek musí být můj ;-)

  ...Adri, tak to je povzbuzující zpráva! Já už mezi těmi černými bundami a džínami nejsem nějak schopná originalitu rozpoznat...Jasně, ať vaši berou talířový nedostatek jako přednost a před návštěvami říkají, že je to teď v Evropě šik mít každý talíř jiný ;-)

  Jaromilko, gramlavý ruce slyším poprvý, ale určitě se tenhle výraz u nás ujme ;-)

  Jíťo, tak už běžíš něco rozflákat, viď? ;-)

  MOC VÁM, HOLKY, DĚKUJU ZA MILÉ KOMENTÁŘE.

  OdpovědětVymazat
 7. Vivi, tak koukám s otevřenou pusou, to je krásné. Naprosto originální šperk, takový by se mi moc líbil. Nějak mi nejde vkládat komentík, asi něco zase dělám blbě.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak tu zmizely všechny včerejší komentáře a američtí správci blogspotu snad už pracujou na tom, aby se jejich výpadky daly do normálu. :-/

  ...Jsem ráda, Ami.

  ...Milý Ibrahime, jsem ráda, že i ultra módním fajnšmekrům a odpůrcům "Mikyho" se tyhle šperky líbí...

  ...Ivuš, to není Tebou...blogy jsou teď všechny rozharašený...Krásný víkend!

  OdpovědětVymazat
 9. Ty s ptáčky jsou krásné, vlastně všechny se mi moc lbíí. Kdysi moje babička mívala něco podobného, ale nemám tušení kam se to podělo. A je mi to docela líto, protože jsem na takovéhle věci teď dost ulítlá :) těším se na historii takový šperků. Úplně vidím, jak je nosily nějaké šlechtičky, princezny nebo hraběnky :))

  OdpovědětVymazat
 10. ...Mirabell, jsem ráda, že jsem ti kápla do noty. Co se týče historie šperků, tak šlechtičny ani princezny je nenosily..leda z nich jedly lahodnou krmi a až se najedly, talíře rozbily, tak pak z nich možná vytvořily podobné šperky;-)

  OdpovědětVymazat
 11. skvělý..moc se mi to líbí..těším se na další podobný článek:) a jsem tvým novým čtenářem aby mi to neuteklo:)

  OdpovědětVymazat
 12. ahoj VIVI,měli jsme tady problémy z PC už je vše OK.Ty šperky jsou supr,já zase dělám z rozbitého porcelánu mozajku je to velká zábava těším se zase na tvůj nový nápad jsi sssssssssssupr!!!!!!Daja

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to je krása. Škoda, že ten shop není český.

  OdpovědětVymazat
 14. Ino, Dajo, Jani...děkuju, jste holky zlatý ;-).

  OdpovědětVymazat
 15. Krása. To je originální:-)

  OdpovědětVymazat
 16. Anonymní18:13

  Ahoj Vivi,

  teda to je fakt originální! :-) Krása.
  U nás se takovým "šikovnným" packám říká "volšový ručičky!, ale vůbec nevím proč :-)
  Říkávala to babička.

  Tak zatím papa a těším se na historii šperků z porculánu :-)

  Míša

  OdpovědětVymazat
 17. To by mě tedy nenapadlo ale je to velmi originální :) doladit takový šperk řetízkem, mašličkou nebo nějakým elementem Swarovski a stačilo by :)

  OdpovědětVymazat