16.4.24

5 šťastných věcí

V "pěti šťastných věcech" vám tentokrát ukážu něco z mojí knihovny, jedno zlatý prasátko (ano, nemusíme čekat na Vánoce a dokonce ho uvidíte, i když budete celý den baštit), taky se podíváme na limitované voňavé i papírové poklady z DM drogerie a zakousneme se do zlatých croissantů. 

Bez váhání - jdeme na to.


1. Nejlepší Coffee Table Books, které doma mám, jsou tyhle. A další už čekají na seznamu. Ale řekla jsem si, že než si koupím nějakou novou, budu se dál těšit z těch, které mám a užívat si s nimi spoustu prima večerů a zábavy. A to zlatý prasátko? To se mnou souhlasí, jak jinak. A vlevo je vintage lampa od Carli Bauer, do které jsem blázen, a která mi na to čtení moc pěkně svítí.

2. Nová limitovaná edice od značky Balea s vydrou. Je tak roztomilá, až jsem neodolala. Všechny ty kousky voní jemně květinově a dělají skvělou náladu - zvlášť když si je vezmete s sebou do vany se skleničkou proseka. ;)


3. Kvetoucí stromy teď na jaře. Je snad něco hezčího? Nejlepší je si pod ně sednout, dát si do sluchátek Marvina Gaye, koupit si kafe do kelímku a jen tak si to užívat. Aspoň chvíli. 


4. Papírové záležitosti z DM

a) kuchyňské utěrky ála Francie, co se na mě z regálu sebevědomě smály, protože věděly, že si jich koupím spoustu i do zásoby, a na kterých najdete všechno, co je potřeba, když (ne)jste v Paříži. Croissanty, mašle, dortíky i Eiffelovku.

b) všechno s Bobem a Bobkem - málem jsem tyhle papírenské poklady s legendárníma králíkama v DéeMku přehlídla, ale mám jednu nejvíc nejlepší bestii Gábinku, která mi novou limitku hlásila, a když ona mi něco hlásí, tak já pro to pak hned běžím, a když pro to běžím a pak to mám, tak to se ví, že vám to taky nemůžu smlčet. 

Bob: „Vstávat! Vstávat a cvičit!”
Bobek: „Ale proč?”
Bob: „Protože je ráno.”
Bobek: „Ale já mám ještě noc!”


5. Šperky v podobě křupavých croissantů. Dostala jsem je k narozeninám od svojí nejlepší kamarádky (ano, od té, díky které víme o té Bobabobkovské limitce v DM) a co vám budu povídat, jsem z nich nadšená a...beru si je s sebou pozítří do Paříže (anooo). To budou Pařížanky koukat! :-) A já koukám taky, protože mi to tu s vámi dneska zase krásně a příjemně uteklo, a tak nezbývá než se těšit zase na příště. 

Přeju vám to nejhezčí jaro pod sluncem. 
Vivi podpis

14 komentářů:

 1. Milá Vivi, šťastnou cestu a spokojený návrat plný zážitků, budeme se těšit, s čím se z Paříže vrátíš. Ohledně dnešního článku - ty jsi pořád ve formě jako před lety! Chodit na tvůj blog mě činí šťastnou. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jiřinko, moc ti děkuju za tak krásný komentář, mám z něj velikou radost. Opatruj se.

   Vymazat
 2. Vivi, ty croissanty se do Paříže určitě hodní naprosto dokonale! Manžel přinesl v období Velikonoc z nákupu toaleťák s beránky, ale Boba a Bobka jsem doma ještě neměli :o)
  Užij si jarní dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Helenko, děkuju ti za milý řádky. Ať už Bob a Bobek nebo beránci, hlavně, že si umíme VŠECHNO udělat hezčí. :-D

   Vymazat
 3. Anonymní16:38

  Lezarts
  Pozor v Paříži s těma croissanty, aby tě tam nesežrali, budeš totiž k nakousnutí:-)))
  Jo… a pozdravuj tam !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lezarts, oui, j'y veillerai. :-D Děkuju ti moc. ;)

   Vymazat
 4. Krásne radosti. Na Boba a Bobka si spomeniem každé ráno, keď môjho psa ťahám z postele na ranné venčenie a jemu sa veľmi nechce. A tie vydri sú také cute. Musím sa pozrieť, či ich majú aj v našej dm. <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Luci, děkuju moc za milý komentář. Pejska pozdravuj, vidím, že to je všude stejný :-) A držím pěsti (=štěstí), ať kosmetický vydry ukořistíš. Pa pa

   Vymazat
 5. Vivi, papírová sada Boba a Bobka je parádní, jejich rozhovor je evergreen, na ten se snad ani zapomenout nedá. Přeji šťastnou cestu do Paříže, plnou zážitků o které se s námi podělíš. Měj se hezky, pá 😉😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc tě zdravím, Evi, děkuju a podělím se ráda, to se ví. Ať se ti daří. Pac

   Vymazat
 6. Vivi, jeden poklad lepší než druhý. Vydry koupím dceři, ta je bude milovat. Papírové poklady jsou taky super, ale croissantová kolekce nemá konkurenci... ledaže ta sakura?
  Užij si Paříž a pozdravuj tam ty krásný holky.
  Zdraví Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jitko, mám velkou radost, že se ti moje poklady líbí. Každopádně, já jsem ryze městská, ale když vidím tyhle krásy přírody, tají se mi dech - takže ať žije sakura. ;) A ať žiješ (parádně) i ty. PS: pozdravy vyřídím. ;)

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. Tak takový názor si dám líbit. ;)

   Vymazat